Левандовски се развихри, Барселона мачка

0
Роберт Левандовски

Робърт Левандовски вкара първите си два гола в Ла Лига с екипа на Барселона. Полякът помогна за победата на каталунците с 4:1 като гост на Реал Сосиедад.

Новата звезда в атаката на Барса се разписа още в 45-ата секунда, когато получи топката от младия Алехандро Балде и реализира. Радостта на гостите обаче бе кратка, тъй като още в 6-ата минута шведският национал Александър Исак възстанови равенството.

Играчите на Шави имаха преимущество до края на полувремето, но не успяха да реализират нов гол. Те обаче се развихриха в рамките на 13 минути през второто полувреме и нанизаха три гола.

В 66-ата минута резервата Ансу Фати изведе с пета Усман Дембеле, който с диагонален удар даде аванс на каталунците. Само две минути по-късно Де Йонг пусна топката към полето на Сосиедад, Фати отклони леко, а Левандовски с едно докосване вкара за 3:1.

В 79-ата минута Ансу Фати оформи крайното 4:1 след пас на Левандовски.

Барселона има 4 точки в актива си, докато Реал Сосиедад остава с 3.