Лайпциг унижи Херта, резултати от Бундеслигата

0
Кристофъ Нкунку РБ Лайпциг

РБ Лайпциг попиля Херта (Берлин) със звучното 6:0. „Биковете“ бяха набрали нерви от неубедителното начало на сезона и си го изкараха на иначе скъпата селекция на Пал Дардай.

Домакините убиха интригата още до полувремето с три гола на Нкунку, Поулсен и Мукиеле. ВАР пък спаси „старата дама“, защото не призна попадение на Колстерман заради засада.

След почивката играчът на мача Кристофър Нкунку вкара още един гол във вратата на гостите, а Форсберг от дузпа и Айдара направиха агонията в Берлин пълна.

Въпреки гръмкият резултат РБ Лайпциг се намира на девето място в класирането със седем точки. Херта е единадесети с точка по-малко.