Лестър и Наполи си врътнаха зрелищен хикс

0
лестър наполи

В един от най-интригуващите срещи от груповата фаза на турнира Лига Европа, отборите на английския Лестър и италианския Наполи завършиха 2:2. Двубоят от Група „C“, който се игра на ст. „Кинг Пауър“, започна перфекнто за „лисиците“, които поведоха още в 9-та минута. Харви Барнс даде чудесен извеждащ пас към Айозе Перес и испанецът прехвърли Давид Оспина с премерен изстрел.

В средата на първите 45 минути играчите на Лучано Спалети имаха сериозни претенции за дузпа, но реферът не гизачете и така двата отбора се прибраха на почивката при резултата 1:0.

Второто попадения за англичаните падна в 64-та минута, като 5 минути преди това на Лестър не бе зачетен друг гол заради засада. Келеши Ихеначо намери Харви Барнс в наказателното на Наполи и от близко разстояние англичанинът разпечата Оспина.

Радостта на домакините трая точно 5 минути, защото нападателят Виктор Ошимен върна „светло-сините“ в мача с един гол. Нигериецът се оказа и големият герой за гостите, тъй като реализира и изравнителното попадение в 87-та минута след асистенция на Матео Политано.

В даденото от съдията продължение Лестър остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Вилфред Ндиди.