Лех (Познан) спечели титлата на Полша

0
Лех-Познан

Лех (Познан) спечели титлата на Полша за осми път в своята история. Тимът стори това кръг преди края, след като победи с 2:1 Варта в градското дерби, а в същото време вторият в класирането Раков претърпя загуба с 0:1 от Заглебие (Любин). Така Лех ззавоюва трофея точно в годината на своята стогодишнина.

Варта поведе в мача с Лех още в 10-ата минута, когато Михал Копчински реализира отсъдена дузпа. До почивката обаче символичните гости обърнаха развоя с своя полза. Първо в 22-ата минута Жоао Амарал изравни, а в самия край на полувремето шведският нападател Микаел Ишак вкара отблизо след центриране. През втората част голове не паднаха и срещата завърши 2:1.

Лех има 71 точки, а Раков е с 66. Тимът от Познан обаче не успя да се поздрави със златен дубъл, след като преди дни загуби финала за Купата именно от Раков с 1:3.