Лацио взе битката за Рим

0
Маурицио Сари

Лацио взе битката за Рим, след като победи Рома с 3:2 на „Олимпико“. Срещата бе драматична, а интригата се запази до последния момент.

„Орлите“ започнаха по-активно и в 10-ата минута Сергей Милинкович-Савич откри резултата в тяхна полза с глава. Седем минути по-късно Педро Родригес изпрати топката в долния ляв ъгъл и покачи на 2:0. Рожер Ибанес върна едно попадение в 41-вата минута.

В 63-тата минута отново публиката на Лацио бе на крака, след като Фелипе Андерсон направи 3:1. Шест минути след това Жордан Верету намали от дузпа за 2:3 и този резултат се запази докрая.

Дерби дела Капитале бе първото за двамата треньори Маурицио Сари и Жозе Моуриньо. След последния съдийски сигнал Сари веднага отиде да празнува с клубния орел Олимпия пред „Курва Норд“, а Моуриньо събра играчите си в средата на терена и им говори известно време. Жозе е първият треньор на „джалоросите“, който губи дебютното си римско дерби от 2011 година, когато същото направи Луис Енрике.

Победата позволи на Лацио да събере 11 точки и да се изкачи на шесто място в Серия „А“. Втората загуба в калчото пък остави Рома с 12 точки и на четвърто място.