Късен гол спаси Португалия срещу Испания

0
Алваро Мората
снимка: Instagram

Португалия измъкна равенство при гостуването си на Испания в дербито от група 2 на Лига А в Лигата на нациите. Капитанът на „мореплавателите“ Кристиано Роналдо бе резерва и влезе в игра в 62-ата минута.

Домакините започнаха силно и в средата на първото полувреме стигнаха до гол чрез Алваро Мората, който засече пас на Пабло Сарабия. Испанците доминираха до почивката и като по чудо не вкараха втори гол.

Веднага след подновяването на играта се наложи намеса на ВАР, тъй като Испания претендираше за дузпа. Такава обаче не бе отсъдена.

В 82-ата минута Португалия стигна до изравняване. Автор на гола бе Рикардо Орта, който засече центриране на Жоао Кансело.

В другия мач от групата Чехия победи Швейцария с 2:1. За победителите един гол отбеляза Ян Кухта (11), а Джибрил Соу си вкара автогол в 58-ата минута. За „кръстоносците“ точен беше Ноа Окафор (44).