Къри поведе Голдън Стейт до нова титла в НБА

0
Голдън Стейт Уориърс

Голдън Стейт Уориърс е новият шампион в Националната баскетболна асоциация! „Воините“ за седми път триумфират с титлата в клубната си история, след като приключиха финалната серия с Бостън Селтикс с 4-2 победи.

Стив Кър изведе състава си до успех в мач №6 от серията с „келтите“ със 103:90 (27:22, 27:17, 22:27, 27:24) като гост в зала „Ти Ди Гардън“.

Така династията Голдън Стейт Уориърс вече заема еднолично третата позиция в класацията за най-успешните отбори в НБА.

„Воините“ оставиха Чикаго Булс и техните шест трофея на четвърто място. Очакванията бяха Бостън да изравни и да вкара серията в седми мач, но това не се случи.

За MVP на серията очаквано беше избран вездесъщият Стеф Къри. Той получи своя четвърти шампионски пръстен, с което се нареди сред елитна компания.