Красиви голове донесоха победа на Левски над Славия

1
Хосе Кордоба Левски
Снимка: Levski.bg

Носителят на Купата на България Левски победи с 2:1 Славия в двубой от предпоследния кръг на родната efbet Лига. Успехът дойде с красиви попадения на Илиян Стефанов и Филип Кръстев. Георги Вълчев се разписа за домакините от дузпа.

С победата на стадион „Александър Шаламанов“ Левски се завърна на третото място в класирането, докато Славия ще завърши сезона на шестата позиция.

„Сините“ бяха по-активни в началото на двубоя и пропуснаха да вкарат още в началото. Уелтън, а след него и Стефанов накараха Светослав Вуцов да покаже качествата си.

Йон Бакеро пък получи центриране отляво и стреля от въздуха, но прати топката в аут. В 39-ата минута Патрик-Габриел Галчев центрира на главата на Илиян Стефанов, а героят от финала за Купата се разписа за 0:1.

„Белите“ започнаха по-активно след почивката и след няколко пропуска стигнаха до гол. Домакините получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу Иван Минчев. Зад топката застана Георги Вълчев и реализира за 1:1.

В 77-ата минута Йон Бакеро стреля от около 15 метра, но Николай Михайлов изби в корнер. Шест минути след това Георги Миланов пусна към Филип Кръстев, който с прехвърлящ удар реализира красив гол за крайното 2:1 за Левски.

След успеха „сините“ събраха 52 точки на третото място.