Красив гол остави Русия в играта

0 коментара
Алексей Миранчук

Русия победи Финландия с 1:0 в мач от група „В“ на Европейското на стадиона в Санкт Петербург и запази шансове за класиране на 1/8-финалите. Единственият гол бе дело на Алексей Миранчук и беше много красив. В последните секунди на първото полувреме той си прибра топката с десния крак навътре, залъгвайки двама бранители и с майсторски параболичен удар с левачката прехвърли вратаря – 1:0 за Русия.

Преди това руснаците уцелиха греда, а Оздоев и Дзюба пропуснаха да вкарат от добри позиции.

В началото на второто полувреме Пуки на два пъти изтърва да изравни, а удар на Головин премина в опасна близост край гредата. До края и двата отбора търсеха гола. В 72-рата минута Кузяев беше блидо до удвояване на резултата, но вратарят Храдецки спаси, а малко след това резервата Жемалетдинов отправи опасен удар към вратата на скандинавците, но гол отново не падна.

Вижте как може да спечелите от игра на ЕВРО 2020

Русия вече има три точки и голова разлика 1:3. Също с 3 пункта е Финландия, но при голово съотношение. Лидер е Белгия с 3 точки (3:0). Утре белгийците срещат Дания, който няма точки.