Край на прокобата: Левски взе трофей след дълги 12 години

0
Левски ЦСКА
Lap.bg

Левски победи ЦСКА във финала на Sesame Купа на България. „Сините“ прекъснаха сушата си от 12 години без каквото и да е отличие след минимален успех с 1:0 на Националния стадион „Васил Левски“.

Мачът не предложи почти нищо футболно, а очаквано по трибуните настроението бе приповдигнато и двете агитки направиха шоу.

През първото полувреме селекциите играха много предпазливо и така и не се стигна до по-сериозни положения за гол.

В 57-ата минута кошмарна грешка на Томас Лам бе в зародиша на левскарската радост. Топката попадна в Илиян Стефанов, който си пробва късмета и след рикошет опъна мрежата зад Густаво Бусато.

Това сериозно смути „червените“ редици. Футболистите на Алън Пардю така и не създадоха нищо по-интересно и заслужени допуснаха първа загуба от вечния съперник след 10 поредни мача без такава във всички турнири.