Кошмар за Байерн! Виляреал изхвърли колоса от ШЛ

0
Виляреал

Виляреал продължава приказката си и се класира за полуфиналите на Шампионска лига. Испанците елиминираха сочения за категоричен фаворит Байерн (Мюнхен) след равенсто 1:1 на „Алианц Арена“. Първата среща завърши 1:0 за момчетата на Унай Емери.

През първото полувреме голове не паднаха и публиката започна да се изнервя. Домакините така и не успяха да създадат чисти голови положения.

Вездесъщият Роберт Левандовски все пак откри в 52-ата минута и така изравни общия резултат.

Баварците обаче бяха попарени от Самуел Чуквуезе (88′), който прониза Мануел Нойер и прати своя тима сред последните четири оцеляли отбора в „турнира на богатите“.