Контузия спря Мими Христова на полуфинала

0
Мими Христова

Мими Христова получи контузия на полуфинала и не можа да се класира за финала в категория до 65 кг на световното първенство по борба за жени в Осло. Нашата състезателка изгуби схватката с туш от молдовката Ирина Рингачи.

Мими започна отлично и държа минута и половина съперничката си на тепиха, като спечели четири точки. Българката продължи силно и поведе с 8:4, но към края на първата част получи контузия в десния крак и Ригачи я тушира при оставащи 17 секунди по часовник.

Утре Мими Христова ще се бори за бронзов медал срещу победителката в срещата Айлен Севина (Германия) и Йохана Матсон (Швеция). Финалите в сряда започват в 19 часа българско време.