250лв за Спорт

Кьолн обърна Борусия в зрелище с пет гола

0
Кьолн фенове

Кьолн победи Борусия (Дортмунд) с 3:2 в най-интересния мач от 8-ия кръг на Бундеслигата. „Козлите” осъществиха пълен обрат, след като изоставаха в резултата на почивката.

След половин час игра Юлиан Брандт откри резултата и даде надежда на „жълто-черните“. Още в началото на второто полувреме обаче Флориан Кайнц изравни. В 56-ата минута Щефан Тигес бе точен за 2:1, а в 72-ата Деян Любичич направи преднината на домакините по-убедителна.

Бено Шмитц си вкара автогол в края, но това не стигна на Борусия да се добере до точката.

Така Дортмунд остава на четвъртото място във временното класиране с 15 точки, а Кьолн вече е с две по-малко. Лидери са Унион (Берлин) и Фрайбург с по 17 точки.