Късен гол донесе победа на Нидерландия

0 коментара
Нидерландия
Twwiter

Нидерландия стартира с победа участието си на ЕВРО 2020. Пред близо 20 000 зрители на стадион „Йохан Кройф Арена“ в Амстердам „лалетата“ спечелиха срещу Украйна с 3:2 в мач от Група „С“.

В герой за домакините се превърна Дензъл Дъмфрис, който донесе успеха на своите след точен удар с глава в 85-ата минута.

Иначе по-интересно и зрелищно бе второто полувреме, в което паднаха и петте гола.

В 52-рата минута Жоржиньо Вайндалдум откри с мощен удар, а седем минути по-късно Ваут Вегхорст удвои преднината на Нидерландия. Подопечните на Андрий Шевченко, обаче не се предадоха и стигнаха до изравняване с два бързи гола за четири минути, дело на Андрий Ярмуленко в 75-ата минута и Роман Яремчук в 79-ата.

Шест минути по-късно Дъмфрис се разписа с глава след центриране отляво и фиксира крайното 3:2, като по този начин се реваншира за двата пропуска през първото полувреме.