250лв за Спорт

Ювентус се завърна към победите срещу Болоня

0
Ювентус Болоня

Ювентус победи у дома Болоня с класическото 3:0 в мач от осмия кръг на италианската Серия А. Торинският гранд имаше нужда от задължителни три точки след кошмарния старт на сезона.

„Бианконерите“ започнаха с атаките от първата минута и в 24-ата логичното се случи. Душан Влахович даде хубав пас към Филип Костич, който от малък ъгъл октри резултата.

След почивката статуквото се запази на терена и след час игра Юве удвои преднината си. Този път сръбската голова машина не влезе в ролята на асистент, а сам завърши атаката. Само три минути по-късно Арек Милик оформи крайното 3:0 и сложи точка на спора.

Болоня се опита да вкара почетен гол и владееше повече топката до края, но до такъв не се стигна.

Така Ювентус вече е на седмо място с актив от 13 точки, а Болоня остава седемнадесети с едва 6 пункта.