Ювентус на колене пред Мбапе, шоу с три гола в Париж

0
Килиан Мбапе

Пари Сен Жермен победи Ювентус с 2:1 в най-интерсния мач от откриващия ден на Шампионска лига. Новият сезон в турнира на „богатите“ стартира със страхотен сблъсък между два европейски гранда.

Битката беше решена от суперзвездата на домакините Килиан Мбапе, който с два бързи гола успокои феновете в Париж. И двете му попадения паднаха в първия половин час игра по идентичен начин – след изстрели от воле.

Гостите от Торино се върнаха в мача след почивката. Те успяха да намалят изоставането си чрез току що появилия се в игра МакКени в 53-ата минута. Силите им обаче не стигнаха за изравняване.

Така френският първенец взе първа победа над Ювентус в историята си, след като двата тима не се бяха срещали в Шампионска лига.

В другия мач от тази група Бенфика победи Макаби (Хайфа) у дома с 2:0.