Юве се измъчи, но взе първата си победа в Серия „А“

0
ювентус специя

Петият кръг се оказа вълшебен за Ювентус, тъй като „бианконерите“ успяха да вземат първия си пълен комплект точки през настоящата кампания в Серия „А“. Играчите на Макс Алегри спечелиха трудно гостуването си на Специя с 2:3 и вече са извън зоната на изпадащите.

Гостите се втурнаха в атаки още от първия съдийски сигнал, но трябваше да почакат 28 минути преди да открият резултата. В прегръдките на своите съотборници попадна Мойс Кийн, който овладя добър пас на Адриен Рабио в наказателното на домакните и от близко разстояние не остави шансове на Жерон Зоет.

Радостта на торинци трая не повече от 5 минути, тъй като в 33-та минута играчите на Тиаго Мота изравниха резултата след първата си по-сносна атака. Голмайстор за домакините бе Емануел Гяси, който направи добър самостоятелен рейd без да загуби топката, навлезе в наказателното на гостите и с мощен шут матира Войчех Счезни.

Така двата отбора се прибраха на почивката при резултат 1:1. Второто полувреме започна перфектно за домакините, които отбелязаха втори гол в 49-та минута. Бърза контраатака за Специя подета от Джанис Антист завърши с нов самостоятелен пробив и французинът плъзна топката в долния ляв ъгъл на полския страж на Юве.

Така за пореден път този сезон Ювентус трябваше да обръща мача след кaто бе допуснал пълен обрат и само няколко минути по-късно Мойс Кийн можеше да изравни, но изстрелът му с глава бе чудесно спасен от Зоет.

Натискът на Ювентус се увеличаваше и логичното се случи в 66-та минута. Фредерико Киеза бе най-съобразителен след блокирания изстрел на Алваро Мората и успя да стигне пръв до избитата топка, пращайки я зад стража на домакините. 6 минути по-късно футболистите на „Старата госпожа“ направиха пълен обрат на свой ред. Пауло Дибала центрира от корнер, след слабо изчистена топка тя се озова в Леонардо Бонучи, който пък намери колегата си в отбраната Матиас Де Лихт, а холандеца намери кълбото с дясното си воле вътре в наказателното поле и така бе оформено крайното 2:3.

След 5 изиграни срещи, Юве има актив от 5 точки и се намира на 12-та позиция, докато Специя е на 16-то място с 4 точки в актива си.