250лв за Спорт

Юве живна, а Бенфика не се даде на ПСЖ

0
бенфика

Ювентус постигна първа победа в тазгодишното издание на Шампионска лига. „Бианконерите“ победиха като домакин Макаби Хайфа с 3:1, докато в същото време големият фаворит в Група „Н“ ПСЖ завърши наравно 1:1 като гост на Бенфика.

Играчите на Масимилаино Алегри изиграха може би най-добрия си мач от началото на сезона и заслужено взеха трите точки. С основна заслуга за успеха бе новото попълнение Анхел Ди Мария, който отбеляза хетррик от асистенции. Италианците поведоха в 31 минута след гол на Адриен Рабио, а в 50 минута на таблото с резултата се появи и Душан Влахович. Нападателят на гостите Дийн Дейвид върна един гол в 75 минута, но той се оказа почетен, защото 8 минути по-късно отново комбинация Ди Мария-Рабио завърши с гол.

Изненадата на вечерта дойде в другия мач от тази група, в който Бенфика успя да спре мултимилионната селекция на френския шампион ПСЖ. Двубоят на „Ещадио де Луж“ започна чудесно за гостите, които поведоха в резултата в 22 минута след гол на Лионел Меси, който получи асистенция от Неймар. Радостта на парижани не бе много дълга, тъй като минути преди края на първата част португалецът Данило си вкара автогол.