Израелци биха Левски насред София

0
левски баскетбол

Баскетболният Левски загуби у дома от израелския Макаби Хайфа с 83:91 в първа среща от четвъртфиналните плейофи в Балканската лига.

Мачът бе равностоен до третата четвърт, след която израелците изведнъж натрупаха солиден аванс. Макаби дръпна с 10 точки и при оставащи по-малко от 3 минути в мача не позволи на „сините“ да си помислят за обрат.

Зейн Ноулс се отчете с 24 точки и 13 борби за Левски, а Марио Литъл добави 20 точки. Джош Паркър помогна с 11 точки, 7 борби и 15 асистенции, но и те не бяха достатъчни за успех. За гостите Куоми Вон бе най-резултатен с 23 точки/

Реваншът е в четвъртък от 17:00 отново в зала „Универсиада“ в София.