Изпусната дузпа провали Испания срещу Полша (ВИДЕО)

0

Испания и Полша не успяха да се победят в своя двубой от група „Е“ на ЕВРО2020. Срещата приключи при резултат 1:1, като на стадиона в Севиля се разписаха Алваро Мората и Робърт Левандовски. Морено пък пропиля дузпа, която можеше да донесе победата на „Ла Фурия“. Така тимът на Луис Енрике заема третото място в класирането с 2 точки, докато „Дружина полска“ е на последното място с 1 точка. Лидер е Швеция с 4, а Словакия е с 3.

В средата на първото полувреме понеслият много критики в първия двубой Мората отбеляза гол за Испания. Морено стреля по диагонал към вратата на Полша, но се получи пас към Мората, който от 3-4 метра не сгреши.

Левандовски направи голям пропуск в края на първото полувреме, след като не успя да довкара топката, която беше срещнала гредата след удар на Свидерски.

Веднага след подновяването на играта за второто полувреме Лева се реваншира. Нападателят на Байерн скочи над отбраната на Испания и вкара – 1:1.

След няколко минути италианският рефер Даниеле Орсато отсъди спорна дузпа за „Ла Фурия“. Морено бе настъпен от играч на Полша в наказателното поле, но това се случи след като играчът вече бе подал топката. Орсато се консултира с ВАР и все пак прецени да посочи бялата точка. Потърпевшият стреля в гредата, а Мората не успя да уцели вратата при добавката.

До края почти нямаше голови положения и срещата завърши при резултат 1:1. В последния кръг Испания се изправя срещу Словакия, докато Полша среща Швеция. Всеки един от четирите тима има шансове да се класира за осминафиналите.