Изгонен от „Армията“ герой за Арда срещу смел Ботев (Враца)

0
Арда и Славия
Lap.bg

Арда победи Ботев (Враца) с 3:2 в зрелищен мач от 14-тия кръг на efbet Лига. Двата тима оставиха без дъх зрителите по трибуните и тези пред телевизонните екрани с много качествана продукция за родните стандарти.

През първото полувреме домакините бяха по-добрият отбор и заслужено поведоха. В 33-ата минута Спас Делев откри и даде преднина преди почивката.

Минута след подновяването на играта Румен Руменов прехвърли технично Костов за 2:0. Тогава дойдоха минутите на Дориан Бабунски.

В 48-а минута той се нагърби с изпълнението на дузпа, която реализира хладнокръвно. Пет по-късно вкара още един гол и смълча феновете на домакините от Кърджали.

В 71-та минута Алекс Петков получи втори жълт картон и бе изгонен.

В заключителните минути гостите дори удариха греда, в търсене на първа победа от десет мача насам в шампионата. Драмата обаче беше пълна и дълбоко в добавеното време на мача бившият играч на ЦСКА – Тонислав Йорданов, прати технично топката в левия ъгъл на Костов и донесе три точки на Арда.

Българинът не получи шанс на „Армията“ въпреки редицата си голове с екипа на Литекс и в приятелските срещи. Той бе изгонен, след като сам започна да си търси нов отбор, търкайки системно пейката.