Ивет Горанова си осигури квота за Игрите в Токио

0 коментара
ивет горанова

Най-добрата родна състезателка в олимпийското карате Ивет Горанов спечели олимпийската квалификация в Париж и по този начин си осигури билет за предстоящите Летни олимпийски игри в Токио.

32-годишната българка бе над всички в категория до 55 кг, достигайки до финалния кръг след 5 победи от 6 срещи. Във финалната четворка софиянката трябваше да се справи с представителки на Русия, Казахстан и Полша. В най-важните мигове Ивет отново показа световна класа и след нови три победи се окичи със златния медал.

Днес още четирима българи ще направят опит да си осигурят място сред 80-те каратеки, които ще участват на дебюта на каратето в японската столица това лято. Това са Ивана Каменов (61 кг), Александра Стублева (+61 кг) при жените и Стефан Петков (75 кг) и Роберто Петров (+75 кг) при мъжете.