Италия разплака Австрия след 120 минути драма

0
Италия

Италия е вторият четвъртфиналист на Евро 2020. „Скуадра адзура“ се нуждаеше от продължения, за да пречупи Австрия за крайното 2:1. В герои за символичните домакини се превърнаха две от резервите – Федерико Киеза и Матео Песина, които отбелязаха в средата и края на първото продължение.

Италианците изживяха доста тежка вечер на „Уембли“. Фаворитът можеше и да се сбогува с турнира, ако ВАР не бе отменил гол на Марко Арнаутович в 65-ата минута. Малко по-късно реферът Антъни Тейлър реши и да не отсъди дузпа за „червено-белите“ след физически контакт между Песина и Лайнер.

Шест минути преди края на второто продължение Саша Калайджич върна един гол, но до края натискът на австрийците не стигна за изравняване.

Така освен подобрен рекорд за минути без допуснат гол, „адзурите“ вече очакват съперника си за четвъртфиналите. Той ще бъде определен в утрешния дългочакван сблъсък между Белгия и Португалия.

Австрия пък се бори храбро и доказа, че не се предава до последно дори срещу един от фаворитите.