Италия отново би Белгия и взе малкия финал в Лигата на нациите

0
италия

Италия надви Белгия в малкия финал на второто издание на турнира на УЕФА Лига на нациите. Европейските шампиони отново подчиниха „червените дяволи“ и взеха победата с 2:1, след като и през лятото „Скуада адзура“ победи белгийците по пътя си към европейския връх.

Само преди дни и двата отбора загубиха полуфиналните си двубои съответно от Испания и Франция, които довечера излизат един срещу друг в големия мач за определяне на новия номер 1 в турнира.

Срещата на „Алианц Стейдиъм“ в Торино започна спокойно, като първото по-сериозно положение за гол се откри пред домакините в 21-та минута, когато Джакомо Распадори пробва далечен и мощен удар, но изстрелът му бе навременно блокиран. Само 4 минути по-късно дойде и най-добрия шанс за играчите на Роберто Мартинес. Топката се озова в Алексис Саелемейкърс, който финтира Джанлудижи Донарума и вместо да вкара на празна врата прати кълбото в гредата.

Последното по-сериозно положение за първата част се откри пред играчът на Ювентус Федерико Киеза, но изстрелът на италианецът бе перфектно спасен от Тибо Куртоа. Така първата част приключи при резултат 0:0.

Второто полувреме започна чудесно за играчите на Роберто Манчини, които поведоха още в 46-та минута. След изпълнение на корнер, топката се озова на волето на Николо Варела, който стреля ниско по земята от границата на наказателното поле, пронизвайки Куртоа. Белгия можеше да изравни резултата в 60-та минута, но отново гредата се оказа верен приятел на Донарума след добре премерен и насочен изстрел на Мичи Бачуай.

Така само след няколко минути италианците нанесоха своя втори удар. Вездесъщият Киеза напредна с топка в крака и навлезе в наказателното на гостите, а Тимоти Кастан го фаулира и реферът Сруджан Йованович посочи дузпата. Ситуацията бе разгледана и на ВАР, но промяна в отсъждането нямаше и Доменико Берарди не сгреши от 11 метра, въпреки че Куртоа не бе далеч от това да избие.

В 82-та минута белгийците нацелиха и трета греда, като този път топакта се отби в десния стълб след хубав шут на Яник Караско. Почетното попадение за гостите отбеляза Шарл де Кетелаере в 87-та минута, след като бе изведен очи в очи с Донарума от Кевин де Бройне.