Италия изчака своя момент и елиминира Испания с дузпи

0 коментара
Италия

Италия победи Испания с 5:3 общ резултат след добавеното време и изпълнение на дузпи. Редовното време на „Уембли“ в първия полуфинален сблъсък от Евро 2020 завърши при резултат 1:1.

Двата тима започнаха сковано и приеха изчаквателна тактика.

През първото полувреме нямаше голове, а и очакванията за отворен мач с много ситуации не се оправдаха.

В последните секунди на частта италианците имаха добър шанс – Емерсон обаче удари гредата, след като бе изведен отлично от Инсиние по левия фланг.

Втората част предложи две попадения.

Федерико Киеза откри резултата в 60-ата минута, след като свари неподготвена испанската отбрана и с фамозен шут намери горния ляв ъгъл. Влезлият като резерва Алваро Мората изравни в 80-ата.

Таранът бе изведен чудесно зад гърба на Киелини и за него бе лесна задача да матира Донарума. В продълженията липсваха чисти голови шансове и се стигна до дузпи, в които испанците триумфираха с 4:2.

„Адзурите“ отиват на финал, който ще бъде на 11 юли отново на „Уембли“.