Историческа загуба на Борусия Дортмунд за Купата на Германия

0
Борусия Дортмунд - Фрайбург
Снимка: twitter

Германският гранд Борисия Дортмунд претърпя историческа издънка на осминафиналите на турнира за Купата на страната. “Жълто-черните”, които спечелиха трофея миналия сезон, отпаднаха от Санкт Паули след поражение с 1:2 и за пръв път от 15 години няма да участват на четвъртфиналите.

Лидерът във Втора Бундеслига дръпна с два гола до почивката. Етиен Амениидо откри резултата в четвъртата минута след асистенция на Марсел Хартел, а малко преди да бъде свирен край на първата част Аксел Витсел си заби нещастен автогол.

Ерлинг Халанд намали от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Медич, в 58-ата минута. Няколко минути по-късно норвежкият голмайстор заби ново попадение, но то бе отменено заради фаул в атака на Белингам.

Борусия натисна в последните 20 минути, но домконите се отбраняваха смело и не допуснаха изравнително попадение.