Испания оцеля срещу Хърватия в шоу с 8 гола

0
Испания
Снимка: EURO 2020/Twitter

Испания оцеля е четвъртфиналист на Евро 2020 след паметен осминафинален сблъсък с Хърватия за историята. Двата тима оставиха без дъх всички фенове на футбола по време на епичен мач в Дания, завършил с успех с 5:3 след 120 минути игр.

Редовното време завърши наравно 3:3 и прати срещата в продължения. Всичко започна с комичен автогол на Педри в 20-ата минута. Символичните гости превъзмогнаха тази трудност и изравниха в 38-ата чрез Сарабия. Последваха попадения на Аспиликуета (57′) и Торес (77′), които се очакваше да обезкуражат световните вицешампиони.

Хърватия обаче отново доказа, че е отбор с биткаджийски характер и стигна до немислимото 3:3 чрез късни изстрели на Оршич и Пашалич.

В допълнителното време страхотните положения се редуваха и пред двете врати. Испания бе отборът, който показа по-прецизен мерник и оформи крайното 5:3. Точни бяха Мората и резервата Оярсабал.

Така испанците вече очакват сблъсъка си на четвъртфинал срещу победителя от двойката Франция – Швейцария. Мачът ще бъде на 2 юли в руския град Санкт Петербург.