Испания спря рекордния рейд на италианците

0
Испания

Испания победи с 2:1 европейския шампион Италия в първия полуфинал от турнира Лигата на нациите. Мачът се игра на „Джузепе Меаца“ в Милано.

Феран Торес се превърна в герой за „ла фурия“ с двата си гола още до почивката. „Скуадра адзура“ игра цяло второ полувреме с човек по-малко след червения картон на Леонардо Бонучи в 42-ата минута. Все пак Лоренцо Пелегрини върна едно попадение и направи интересни последните минути на мача.

Така испанците взеха реванш от тима на Роберто Манчини за отпадането с дузпи на полуфинала на Евро 2020.

По този начин те сложиха край на рекордната серия на италианците от 37 мача без загуба.

На финала Испания ще се изправи срещу победителя от утрешния двубой между Франция и Белгия.