Интер загуби, титлата се отдалечава

0
Болоня

Интер претърпя кошмарна загуба в отложен мач в калчото и пропусна да излезе на върха. Тимът на Симоне Индгазе  остана втори със 72 точки, на две от лидера Милан, а до края на първенството остават четири кръга. Трети е Наполи с 67 пункта, а четвърти – Ювентус, с 66.

Болоня изненада неприятно Интер, записвайки победа с 2:1 в домакинството си от отложения 20-и кръг в Серия „А“. „Рособлу“ направиха обрат, след като първи получиха гол още в 3-тата минута, дело на Иван Перишич, но Марко Арнаутович в 28-ата и Никола Сансоне в 81-вата минута донесоха успеха на домакините.

Огромна вина за това има и резервният вратар на Интер Йонуц Раду, който се наложи да застане под рамката на мястото на контузения Самир Ханданович.

Румънецът обаче се провали с гръм и трясък и буквално подари победата на съперника, след като направи ужасяваща грешка при втория гол на Болоня, когато не успя да изчисти елементарна топка, подадена му от тъч и позволи да му вкарат лесен гол.