Интер взе първа победа в ШЛ

0
Интер

Отборът на Интер взе първата си победа в тазгодишното издание на Шампионска лига. В Група С „нерадзурите“ не срещнаха затруднения при гостуването си на Виктория Пилзен и спечелиха с 2:0 в Чехия. Един Джеко реализира първия гол в 20-ата минута, а в 70-ата асистира на Дензъл Дъмфрис за втория.

Италианците бяха улеснени и от изгонването в 61-вата минута с директен червен картон на халфа на съперника Павел Буха. Интер вече има 3 точки, колкото Байерн и Барселона, които играят в момента в Мюнхен.

В Лисабон Спортинг продължи победния си ход и прекъсна успешната серия на Тотнъм от седем поредни мача без загуба във всички турнири. Спортинг надделя, макар и трудно с 2:0 с след късни голове. Паулиньо откри резултата в 90-ата минута, а в третата минута на добавенето време Артур Гомес фиксира крайния резултат.

Португалците вече са фаворит да продължат напред, тъй като водят в група D с 6 точки, пред Тотнъм, който има 3. Олимпик (Марсилия) и Айнтрахт (Франкфурт) са без спечелена точка и в момента играят помежду си.