Интер взе дербито с Наполи и се доближи до водачите

0
интер
facebook.com/Inter

Отборът на Интер се поздрави с победа в един от най-важните мачове за сезона. „Нерадзурите“ победиха гостуващия тим на Наполи с 3:2 в един от най-завързаните и интересни мачове от началото на сезона в Серия „А“. Така Интер се доближи до отборите на Наполи и Милан, които оглавяват класирането с актив от 32 точки. Възпитаниците на Симоне Индзаги имат 4 по-малко след 13 изиграни срещи. Загубата на „Джузепе Меаца“ бе първа за футболистите на Лучано Спалети от началото на Калчото.

Двубоят започна чудесно за гостите, които вкараха първи гол в 17-та минута. Автора на попадението бе Пьотър Желински, който получи чудесен голов пас от Лоренцо Инсиние и не сбърка очи в очи с Самир Ханданович. Само 7 минути по-късно домакините получиха право да изпълняват дузпа. Изстрел на Николо Барела се удари в ръката на Колибали, а след намесата на ВАР реферът прецени, че трябва да отсъди дузпа. Зад топката застана Хакан Чалханоглу и турчинът не сбърка срещу Давид Оспина.

В самия край на първата част „черно-сините“ направиха пълен обрат. Чалханоглу изпълни корнер, а Иван Перишич надскочи всички и засече с глава топката. Така полувремето приключи при резултат 2:1 в полза на Интер.

В 61-та минута шампионите отбелязаха и трето попадение, което прекърши мечтите за обрат на гостите. Домакините организираха бърза контраатака, топката се озова в Жоакин Кореа, който изведе с брилянтен пас Лаутаро Мартинес очи в очи с Оспина и аржентинецът покачи на 3:1. „Небесносините“ не се отказаха да търсят втори гол и той падна в 79-та минута. Един Джзеко не успя да изчисти адекватно центриране в наказателното на Интер и Дрис Мертенс пръв разгада ситуацията и с прецизен удар от границата на наказателното поле намали изоставането на своя тим.

Дълбоко в добавеното време гостите можеха и да изравнят чрез две 100-проценотви ситуации, но Самир Ханданович показа невероятната си класа и спечели трите точки за интеристите.

Така Наполи не успя да се възползва от загубата на Милан вчера и двата отбора останаха с равни точки на върха в класирането.