250лв за Спорт

Интер взе безценен успех над Барселона на „Меаца“

0
Интер

Италианският вицешампион Интер победи с минималното 1:0 испанския гранд Барселона в трети мач в Шампионска лига. Единственото попадение в срещата в Милано отбеляза Хакан Чалханоглу във втората минута на добавеното време на първото полувреме.

Отборът от Милано налагаше темпото в първите минути. Опасен далечен изстрел на Чалханоглу едва не навести мрежата на „лос кулес“, като само добра намеса на Тер Стеген спаси Барса от гор.

Около 20 минути след началото на двубоя дълъг пас намери Лаутаро, който комбинира със своя сънародник Хоакин. Тогава Гарсия удари топката с ръка, а главният съдия на двубоя Винчич разгледа ситуацията чрез ВАР, но се оказа, че по време на атаката Мартинес е бил в засада.

Интер поведе с 1:0 във втората минута на добавеното време на първата част. Димарко подаде на  Чалханоглу, който с удар от около 22 метра прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на каталунския тим.

Гол на Барселона в 67-ата минута не бе зачетен заради игра с ръка на Фати, а 7 минути преди това Дембеле удари греда. При гола на испанеца иначе, отново французинът центрира остро в наказателното поле на Интер, където Онана увисна, но успя да чукне кълбото, след което то срещна ръката на Фати.

Дембеле центрира опасно от фал в наказателното на Интер в 89-ата минута, а Бускетс бе изпуснат. Той стреля с глава, но неточно в аут.

Във втората минута на добавеното време на срещата Роберто центрира в наказателното поле на Интер, след което Дъмфрис не успя да избие достатъчно добре и топкага се докосна в ръката му. Ситуацията бе разгледана с ВАР, но в крайна сметка бе взето решение, че няма основание да бъде посочвана бялата точка. До края на двубоя Барса не успя да стигне до нов шанс за изравняване и Интер ликува.