Интер вдигна Суперкупата на Италия

0
Интер

Шампионът на Италия Интер спечели Суперкупата, след като победи по изключително драматичен начин Ювентус в битката за трофея на стадион „Джузепе Меаца“ в Милано. Срещата завърши 2:1 след продължения за домакините, като победният гол падна в последната секунда.

Иначе „бианконерите“ първи откриха резултата чрез Уестън Маккени в 25-ата минута, но в 35-ата Лаутаро Мартинес изравни от дузпа. В 120-ата минута Алексис Санчес отбеляза второто и решаващо попадение за своя тим. Санчес бе точен след пас на Матео Дармиан, като веднага след гола съдията даде края.

„Нерадзурите“ спечелиха трофея за първи път от 2010 година насам. В момента те са лидери в калчото и се борят за втора титла поред.