Най-новият букмейкър е вече в БългарияСпорт Бонус: 30лв БЕЗПЛАТЕН ЗАЛОГ + до 300лв Нов Клиент
ВХОД

Инфарктни победи за Челси и Ливърпул

0
Челси

Челси и Ливърпул записаха инарктни победи в порния кръг от Висшата лига. Мърсисайдци надделяха над Астън Вила с 1:0, докато “сините” от Лондон победиха с 3:2 Лийдс на своя стадион.

Отборът на Юрген Клоп се нуждаеше от дузпа, за да успее да победи бирмингамци. Домакините изпуснаха редица положения, но Мохамед Салах измъкна теите точки с точен удар от дузпа в 67-ата минута. Така Ливърпул се доближи само на точка от лидера Манчестър Сити.

Челси пък заби гол в добавеното време, за да стигне до 3:2 над Лийдс.

Гостите поведоха чрез Рафиня, който се разписа от дузпа в 28-ата минута, а до почивката Мейсън Маунт изравни.

Жоржиньо изведе лондончани напред след дузпа в 58-ата минута, но Лийдс достигна до изравняване в 83-ата минута и бе близо до точката. Все пак Челси взе своето в добавеното време с нов гол на Жоржиньо отново от дузпа.

Арсенал надделя с класическото 3:0 над Саутхямптън, като заради нарушение на вътрешния правилник Обачеянг бе оставен извън групата.