Индиана нашамари Чикаго като гост

0
нба
facebook.com/pacers

Отборът на Индиана Пейсърс постигна втора поредна победа, надвивайки категорично домакините от Чикаго Булс с 77:109. Така „пешеходците“ записаха 8-ми успех от началото на сезона в НБА, докато „биковете“ допуснаха 6-то поражение.

Най-полезен за гостите бе крилото Домантас Сабонис, който вкара 21 точки и овладя 11 борби. Майлс Търнър добави 12 точки и 10 борби, а Малкълм Брогдън се отчете с 16 точки и 7 асистенции. Възпитаниците на Рик Карлайл направха много ислно първо полувреме и още на почивката водеха с 67:46.

За домакините от Чикаго най-полезен бе Демар ДеРоузън с 18 точки. Гардът обаче допусна 4 грешки в нападение и овладя едва една борба за 27 минути на игрището. Играчите на Били Донован бяха тотално надиграни в подкошията – 38 борби за Чикаго срещу 59 за Индиана. Пейсърс си дадоха и 27 асистенции, докато нападенеито на Булс се отчете с едва 13 завършващи паса.

„Биковете“ имат 12 победи и се намират на второ място в източната конференция, докато Пейсърс имат отрицателен баанс благодарение на 1-те си загуби и заемат 13-та позиция.