Илия Груев помогна на Вердер за велик обрат срещу Дортмунд

0
Илия Груев

Младежкият национал на България Илия Груев помогна на Вердер Бремен да запише велик обрат срещу Борусия Дортмунд в мач от Бундеслигата. „Бременските музиканти“ надделяха с 3:2, след като изоставаха с 0:2 до 89-ата минута.

„Жълто-черните“ поведоха в резултата в продължението на първата част с гол на Брандт. В 77-ата Герейро направи 2:0 за домакините и всичко изглеждаше решено. Малко след второто попадение за Борися в игра се появи Илия Груев-младши.

Вердер се втурна да бележи поне почетно попадение, но сътвори чудо. Бушанан в 89-ата минута вкара за гостите, а в 93-ата Шмит успя да изравни резултата. В 5-ата минута на добавеното време Вейзер намери Бурке, който прониза вратата на домакините и смълча „Сигнал Идуна парк“