Икономичен Реал премина през РБ Лайпциг

0
реал мадрид федерико валверде

Отборът на Реал Мадрид записа първа домакинска победа в тазгодишното издание на Шампионска лига. Действащият клубен шампион на Стария континент побди гостуващия тим на РБ Лайцпиг с 2:0 на „Сантяго Бернабеу“ в мач от група „F“. Въпреки победата и чистата мрежа, „лос бланкос“ могат да се чустват късметлии, защото гостите от Германия имаха няколко много добри положения за гол и показаха силна игра.

Карло Анчелоти не можеше да разчита на Карим Бензема, Едер Милитао и Лукас Васкес, което даде своето отражение върху представянето на „белия балет“ през първите 45 минути. Първият точен удар по посока на някоя от двете врати дойде в 72-та минута, а в 80-та испанският тим поведе в резултата. Точен за домакините бе Федерико Валверде, който получи много хитър пас от Винисиус Жуниор. В първата минута на добавеното време мадридчани вкараха втори гол чрез Марко Асенсио, който изпрати красиво воле в десния ъгъл на Питър Гулаши.

Така 14-кратните шампиони на Европа заемат първо място във временното класиране с актив от 6 точки, докато играчите на Марко Розе са на последната позиция с 0 точки и -5 голова разлика.