Икономичен Лудогорец не сгреши срещу Берое

0
мавис чибота лудогорец

Отборът на Лудогорец се възползва по най-добрия начин от грешката на основния си конкурент в борбата за титлата ЦСКА. След като по-рано днес столичани допуснаха загуба от Локомотив (Плводив) с 1:3 насред София, 10-кратните шампиони на България увеличиха преднината си на върха след минимална победа с 2:0 над гостуващия тим на Берое.

Срещата на „Хювефарма Арена“ започна с лек натиск на гостите, които обаче така и не създадоха реална голова опасност пред вратата на домакините. В 17-ата минута Десподов получи от Икоко и отправи диагонален удар по посока вратата на Генадий Ганев, но прати топката над нея.

За нещастие на двамата треньори, те направиха по една принудителна смяна още през първото полувреме, като Жосуе Са се контузи за „орлите“, а Омар Камара напусна терена за „заралии“.

В 33-та минута падна и първото попадение в мача. Точен за състава на Станислав Генчев бе Мавис Чибота. Вратарят на Берое не изчисти топката по най-адекватния начин, тя се озова в краката на Кирил Десподов и след бърза комбинация между няколко играчи на Лудогорец, Чибота прати топката във вратата на старозагорския тим.

През втората част футболистите на Петър Колев имаха претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното на Лудогорец, но Станислав Тодоров не показа бялата точка след консултация със системата за видео повторение. Крайното 2:0 бе оформено дълбоко в даденото от съдията продължение, когато Бърнард Текпетей отбеляза дежурното си попадение.

Така Лудогорец остава едноличен лидер на върха с актив от 30 точки след 11 мача, докато Берое заема шестата позиция с актив от 17 точки след 13 срещи.