Ига Швьонтек триумфира с третата си титла от „Шлема“

0
Ига Швьонтек
Twitter/US Open

Полякинята Ига Швьонтек победи тунизийката Онс Жабур с 6:2, 7:6 (7:5) на финала на Откритото първенство на САЩ по тенис за жени.

Така световната номер 1 спечели своята втора мейджър титла в рамките на 2022 година и общо трета в нейната кариера.

Мачът започна много добре за нея. Швьонтек даде само две точки в първите три гейма и дръпна рано с 3:0 в резултата. Последва и трети прибив, след което Жабур капитулира – 2:6.

Вторият сет беше много по-равностоен, но след стегната и концентрирана игра Ига успя да затвори мача.

Това е втори пореден загубен финал за Онс Жабур от Големия шлем. Тя остава единствената африканка тенисистка, достигала до мача за трофея.