И Еспаньол подчини Реал (Мадрид)

0
Реал (Мадрид) Бензема
Twitter: Real

Реал (Мадрид) допусна втора загуба за тази седмица. След срама срещу Шериф (Тираспол) в ШЛ, момчетата на Карло Анчелоти отново паднаха с 1:2

Този път в домашното първенство от новака Еспаньол.

„Кралете“ бяха много посредствени в атака днес и не създадоха почти никакви добри положения. Гостуването им започна кошмарно, след като в 17-ата минута резултатът бе открит от домакините чрез юношата на Реал – Раул Де Томас.

След час игра Еспаньол поведе с 2:0. Алейш Видал рязко напредна през центъра, а скоростният му рейд се оказа невъзможен за спиране от Начо и Лука Модрич. Така остана сам срещу Куртоа и не сгреши.

В 70-ата минута „кралете“ върнаха едно попадение. Бензема се разходи между трима бранители на „папагалчетата“ и вкара със силен шут в десния ъгъл на Лопес.

Гостите обаче нямаха сили за нещо повече.

Така Реал остава на върха в таблицата със 17 точки, колкото има и първенецът Атлетико (Мадрид).