Хърватия остави Франция без победа

0
Хърватия

Действщият първенец в Лига на нациите Франция остава без победа в новото издание на турнира, след като във втората си среща стигна само до 1:1 при гостуването си на Хърватия. Срещата се игра в Сплит и беше от Група 1 на Дивизя „А“, в която са още Дания и Австрия.

Адриен Рабио реализира за „петлите“ в 52-рата минута, но в 83-тата Андрей Крамарич изравни от дузпа. Четири минути по-късно хърватите изтърваха да спечелят, след като Менян спаси удар на Никола Влашич.

Дания записа втората си победа като гост, след като надделя над Австрия с 2:1 на стадион „Ернст Хапел“ във Виена. Пиер Емил Хьойберг откри резултата в 28-ата минута, след това Ксавер Шлагер изравни в 67-ата, а победният гол за гостите бе дело на Йенс Ларсен в 84-тата минута. Срещата пък започна с около два часа закъснение заради проблеми със стадиона.

Дания е лидер с 6 точки, пред Австрия – 3, и Франция и Хърватия – по 1.