Хърватия триумфира срещу Япония след драма с дузпи

0

Хърватия се класира за четвъртфиналите на Световното първенство в Катар след победа над Япония с 3:1 при изпълнението на дузпи.

Редовното време на мача от 1/8-финалите на Мондиал 2022 завърши наравно 1:1 на стадион „Ал Жануб“ в Ал Уакра.

През първото полувреме Даизен Маед изведе азиатците напред. Неговият изстрел в 43-та минута се оказа недостижим за вратаря Доминик Ливакович. През второто полувреме „шахматистите“ успяха да възстановят паритета чрез Иван Перишич, който бе над всички в 55-та минута.

При изпълнението на дузпи стражът Ливакович се превърна в герой с цели 3 дузпи – на Такуми Минамино, Каору Митома и Мая Йошида.

За хърватите безпогрешни бяха Никола Влашич, Марсело Брозович и Марио Пашалич.