Хубчев бесен след точката за Берое

1
Петър Хубчев

Петър Хубчев остана доволен от равенството на Берое срещу ЦСКА 1948 – 2:2, в София. Резултатът задържа беройци на седма позиция, която гарантира участие в баража за Лига на конференциите. Хубчев обаче загадъчно заяви, че за равния причината са „други неща“, без да уточнява обаче какви са те и това породи доста поводи за размисъл.

В 44-тата минута Алекс Колев изведе домакините напред, но в 52-рата минута Симеон Мечев изравни след страхотен удар с левия крак. В 57-ата минута националът Ивайло Чочев отново даде преднина на ЦСКА 1948, а в 69-ата минута Берое остана с 10 души, след като Абубакар Тунгара бе изгонен с директен червен картон за брутално влизане с бутоните в главата на съперник. Макар и с човек по-малко, заралии стигнаха до точката след попадение в последните секунди на Алиун Фал. Той насочи топката с глава в мрежата след центриране на Симеон Мечев от фаул.

„Не само от резултата, но и от играта съм доволен. Момчетата направиха всичко възможно, за да спечелим, но за да се стигне до това равенство, други неща са основната причина. Не искам да коментирам спорните ситуации. Винаги може по-добре, но засега сме доволни“, заяви Петър Хубчев.

След мача Хубчев дори призова шефовете на Берое да пуснат жалба, като обеща той да плати разходите по нея. Очевидно беше по време на мача, че специалистът има претенции към съдиите, но пред камерата не го обяви публично.