Холанд вкара повече от Роналдо, Меси и Мбапе

0
Ерлинг Холанд

Ерлинг Холанд вече има 25 гола в Шампионска лига и 12 за Манчестър Сити. Възможно ли е това да е вярно? Как го прави? Снощи Сити започна с летящ старт участието си в най-комерсиалния турнир, като победи Севиля с 4:0 като гост в първия мач от груповата фаза. Холанд отново беше на познатата висота и допринесе за изразителната победа с две попадения в 20-ата и 67-ата минута.

И в двата случая нападателят имаше само едно докосване. Първо, той направи впечатляващо насочване на топката в мрежата след фирмения пас на Кевин Де Бройне. През първото полувреме Холанд направи само 5 паса, но стреля стреля 4 пъти към вратата. При втория гол си пък Ерлинг спокойно направи успешна добавка след удара на Фил Фодън и избиването на вратаря.

До този момент Холанд има 25 гола в първите си 20 мача в Шампионска лига лига и по този показател той превъзхожда други изявени стрелци. Кристиано Роналдо нямаше вкаран гол в първите си 20 мача, Лионел Меси имаше 8 попадения, а Килиан Мбапе – 12.

Ерлинг Холанд току-що пристигна на „Етихад“, но статистиката му вече е зашеметяваща. Нападателят е реализирал 12 гола в 7 официални мача за Сити – 10 в Премиър лийг и 2 в ШЛ. Той бележи средно по един гол на всеки 54 минути за Сити. Любопитно е също, че Холанд е отбелязал гол в дебютните си мачове за първенство във всеки нов клуб. Преди Сити това бяха Залцбург и Борусия (Дортмунд). В първите си 13 мача за Дортмунд Ерлинг вкарва общо 15 гола, а за Залцбург – 8.

В историята на Шампионска лига само 31 играчи имат повече от Холанд, но не забравяйте, че той е само на 22 години и е играл в едва 20 мача в турнира. На фона на тези голове обаче, не всички са впечатлени от постиженията на норвежеца. Антонио Касано например има още един фаворит.

„Хулиан Алварес е много по-силен. Холанд ще вкара 90 гола, той е много силен и много по-добър от Ромелу Лукаку. Алварес обаче е по-умел играч от Ерлинг. Холанд не е специален играч. Виждам в него Адриано от времето на Интер, има и нещо от Виери“, каза Касано.

Досега в Англия единствено Борнемут не позволи на норвежката машина да му вкара гол, въпреки че във въпросната среща Ерлинг направи асистенция. Да, Ерлинг не вкара и срещу Ливърпул във финала за “Къмюнити Шийлд“, но в Англия тези мачове за Суперкупата се смятат за полуприятелски.