Хебър привлече още един национал

0
Илия Петков
Снимка: Instagram

Волейболният национал Илия Петков се присъединява към шампиона Хебър (Пазарджик), съобщиха от клуба. Центърът изкара миналия сезон във втородивизионния френски Сен Куентен, с който бе на крачка да спечели промоция за елита. Тимът игра финален плейоф със Сен Назар, но загуби серията с 0:3.

Преди това Петков беше четири сезона в бургаския Нефтохимик 2010, с който спечели три пъти Суперлигата на България, два пъти Купата на страната и три пъти Суперкупата. Преди престоя край морето 24-годишният състезател и носил екипа на Добруджа.

През новия сезон се очертава Нефтохимик 2010 отново да бъде основен конкурен за титлата на пазарджиклии.