Хебър тръгна със загуба в Шампионската лига

0
хебър волейбол
championsleague.cev.eu

Шампионът на България по волейбол при мъжете Хебър (Пазарджик) не успя да постигне победа в първия си мач от Шампионската лига. Дебютното участие на отбора в най-комерсиалния турнир ще се запомни със загубата с 3:0 (21:25, 22:25, 21:25) гейма от шампиона на Испания – Лас Палмас.

Мачът бе от първия квалификационен кръг на Шампионска лига, като реваншът между двата тима е на 14-ти октомври в Пазарджик.

Възпитаниците на Камило Плачи играха добре и показаха стабилна защита, но разликата между двата отбора направи бразилецът Гилерме Адже. Южноамериканецът се отчете с 7 точки и 90% успешно посрещане. Най-резултатен за домакините бе Йосвани Кардонел от Италия с 20 точки, докато за нашия отбор най-много точки отбеляза Брадли Гюнтер – 18.

Най-силното оръжие на нашите волейболисти бе прекрасната блокада, но и 8-те блока, който нашите записаха, се оказаха недостатъчни за спечелванто на поне един гейм. Така Хебър ще трябва да гони победа с 3:0, за да се калсира напред. При победа с 3:1, ще има „златен гейм“.