Хебър обърна Нефтохимик и поведе във финалната серия

0
Хебър
Снимка: Facebook

Шампионът Хебър започна с победа защитата на титлата си във финалната серия. Пазарджиклии постигнаха домакинска победа с 3:1 след обрат срещу Нефтохимик 2010.

Бургазлии дръпнаха с 8:1 в първата част и така шокираха „тигрите“, които все пак изравниха играта, но все пак отстъпиха в гейма.

Във втория Хебър игра много силно и възстанови паритета.

Третият гейм беше най-успорваният в мача. Нефтохимик 2010 водеше с 24:22, но пропусна два гейм бола. Нервите на гостите не издържаха и те загубиха частта. За 26:24 канадецът Гънър заби ас.

Бургазлии рухнаха психически и паднаха в последния гейм със 17:25.

Цели 23 точки отбеляза Брадли Гънтър. За гостите диагоналът Николай Учиков реализира 14 точки.

Втората среща от серията е в събота отново в зала „Васил Левски“ в Пазарджик.