Хебър е на победа от титлата във волейбола

0
хебър волейбол

Отборът на Хебър (Пазарджик) постигна втори изключително важен успех от финалната серия срещу тима на Нефтохимик 2010. Възпитаниците на Камило Плачи се поздравиха с успеха с 3:1 (28:26, 25:17, 22:25, 25:23) и вече завоюва две от нужните три победи.

Домакините се радваха на солидна подкрепа от трибуните на зала „Васил Левски“. Срещата бе динамична и на високо ниво, като първият гейм предложи две равенства на късен етап – 22:22 и 26:26. „Тигрите“ показаха повече съобразителност в решителните моменти и спечелиха следващите две разигравания.

Във втората част шампионите играха значително по-освободено и закономерно достигнаха до категоричното 25:17 в своя полза. Третата част премина под диктовката на гостите, въпреки че началото бе за Хебър. С течение на гейма бургазлии поеха контрола и показаха чудесна ефективност в атака и при началния удар.

Заключителната четвърта част започна силно за играчите на Николай Желязков, които поведоха с 13:11 и 19:22, но силна игра на блока от страна на Хебър направи обрата възможен и още при първия геймбол срещата приключи в полза на Хебър.

Мач №3 от серията ще се проведе на 26-ти април в зала „Младост“.