Хамилтън спечели историческо състезание в Катар

0
люис хамилтън формула 1

Седемкратният световен шампион на Формула 1 Люис Хамилтън взе победата в първото състезание за Голямата награда на Катар. Британецът стартира от първата позиция на пистата „Лосаил“ и не сдаде водачеството за нито един миг от надпреварата. Така пилотът на „Мерцедес“ намали изоставането си спрямо Макс Верстапен на 8 точки при два оставащи старта до края на сезона.

Нидерландския пилот на „Ред Бул“ финишира на второто място, а трети пък бе Фернандо Алонсо, който не бе стъпвал на подиума в последните 7 години. Състезанието мина при температура на въздуха от 26 градуса, а на пистата – 31 градуса. В класирането при пилотите води Макс Верстапен с 351, 5 точки, а зад него е Люис Хамилтън с 343,5. При конструкторите „Мерцедес“ води с 546.5 точки, а „Ред Бул“ са на 5 пункта от тях.

Люис Хамилтън спечели седмото състезание за тази година, докато Вестапен има 9 първи места през календарната 2021-ва.