Халанд води Ман Сити към победите и в Европа

0
Манчестър Сити

Манчестър Сити победи Севиля с 4:0 като гост в мач от новия сезон на Шампионска лига. Отново над всички на терена беше суперзвездата на „гражданите“ Ерлинг Халанд с двата си гола.

Именно той даде начало на голеадата в 20-ата минута след дежурната асистенция на Кевин де Бройне. През второто полувреме Фодън удвои в 58-ата, а отново Халанд беше точен за класиката в 67-ата.

Крайното 4:0 оформи Рубен Диас две минути след края на ровното време. По този начин възпитаниците на Хосеп Гуардиола дават сериозна заявка за отлично представяне в „турнира на богатите“.

Ранният мач в групата също приключи след категоричен успех – 3:0 за Борусия (Дортмунд) срещу Копенхаген.